Moja obecność w mediach

Rzeczpospolita - Jak ciche dni wpływają na relacje w związku?

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że ciche dni to emocjonalna manipulacja. Może być nawet gorsza niż zwykła kłótnia. Czym dokładnie jest zjawisko silent treatment i jak szkodzi związkowi?

Rzeczpospolita - Polycule - dziwna rodzina, w której relacje są płynne. Co to za zjawisko?

Osoby zaangażowane w „polycule” utrzymują równoległe relacje z różnymi partnerami – jawnie i z pełnym przyzwoleniem uczestników grupy. Jak to działa i kto może na takim układzie skorzystać?

Rzeczpospolita -Kobiety szybciej niż mężczyźni zapadają na chorobę alkoholową

Badania opublikowane na łamach JAMA Health Forum wykazały, że w trakcie pierwszej fazy epidemii Covid19 kobiety między 40. a 64. rokiem życia były znacznie bardziej narażone na zagrożenia zdrowia wynikające z nadużywania alkoholu. Eksperci komentują.

Rzeczpospolita - Miłość pobudza kreatywność czy odwrotnie? Mózg w stanie zakochania działa inaczej niż na co dzień

W stanie zakochania aktywuje się w mózgu 12 różnych obszarów. Za co są one odpowiedzialne i jak wpływają na podejmowane decyzje?

Uniwersytet Merito - webinar "Zakochany mózg - kilka słów o chemii miłości"

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego  na wiosnę zakochujemy się częściej, chętniej i goręcej? Przypadek czy wyrachowane działanie naszych hormonów i zwojów mózgowych? Czy istnieje coś takiego jak miłość od pierwszego wejrzenia? Czy tworzymy pary na zasadzie dwóch połówek tego samego jabłuszka czy na zasadzie przyciągania przeciwieństw? Dlaczego kobiety kochają bad boyów? I wreszcie – moje ulubione – czy istnieje coś takiego jak recepta na udany związek?

Pokochaj rękodzieło - Postanowienia Noworoczne – Czy warto je mieć?

Wprowadzając się w nowy rok, wiele osób zwykło formułować postanowienia noworoczne, kierując się chęcią poprawy swojego życia i zdrowia. Jednak, czy warto je mieć? Czy są one skuteczne, czy może to jedynie chwilowa motywacja, która szybko gaśnie w takt biegu codziennego życia? 

Prawo i psychologia - Poradzić sobie z rozwodem

W trakcie wywiadu dowiemy się, jak przygotować się do tak trudnej sytuacji, jaką jest rozstanie z partnerem. Daria Cerazy podzieli się swoją wiedzą na temat tego, jak rozwody wpływają na naszą psychikę i jak o siebie zadbać w trudnych chwilach.